1 września, 2013  |   |   Bez kategorii

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU – roboty budowlane

Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia    

 

  1. Zamawiający      

Galeria Sztuki „Wozownia”

   adres: 87-100 Toruń, ul. Rabiańska 20

   tel. 56 622 63 39, fax 56 621 09 29

   adres internetowy. www.wozownia.pl

   osoba do kontaktu: Norbert Ścigała, e-mail. nscigala@gazeta.pl

   godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku od 7: 30 do 15:30

2..     Tryb udzielenia zamówienia:

Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego o wartości szacunkowej poniżej kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 Ustawy z dn. 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz. U. z 2010 r., nr 113, poz. 759), z zachowaniem zasad tej ustawy, zwaną dalej „Prawem zamówień publicznych

  1. Opis przedmiotu zamówienia:

„Renowacja konstrukcji dachu Galerii Sztuki „Wozownia” w Toruniu”.

                                                   Kod CPV

45260000-7 – Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczne

45.26.13.20-3 Wymiana obróbek blacharskich

Toruń, dnia 07 marca 2013r.

Zatwierdzam:

 

3.1 Zamówienie obejmuje:

– Zakres robót obejmuje rozbiórkę istniejącego dachu i pokrycie go na nowo dachówkami w budynku przy ulicy Rabiańskiej 20 w Toruniu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentacji projektowej, w szczegółowej specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót oraz w przedmiarze robót stanowiących załączniki do niniejszej SIWZ.

3.2   Przedmiar robót należy traktować, jako materiał pomocniczy do określenia wynagrodzenia ryczałtowego, zweryfikowany przez Wykonawcę. Wskazane jest, aby Wykonawca przeprowadził szczegółowa wizje lokalną miejsca wykonywanych robót w celu w celu uzyskania informacji niezbędnych do przygotowania oferty i zawarcia umowy.

 

3.3 Okres gwarancji na wykonywany przedmiot zamówienia nie krótszy niż 36 miesięcy, licząc od dnia końcowego odbioru robót.

  1. Oferty częściowe

Zamawiający nie dopuszcza ofert częściowych

  1. Oferty wariantowe

Zamawiający nie dopuszcza ofert wariantowych.

  1. Termin i realizacja zamówienia

Wymagany termin wykonania zamówienia 90 dni od dnia podpisania umowy.

  1. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz sposobu dokonania oceny spełnienia tych warunków:

 

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy:

  1. Spełniają wymogi określone w art. 22, ust. 1 ustawy:
Lp. Warunek do spełnienia Opis sposobu dokonywania oceny spełnienia warunku
1.1 Posiadają uprawnienia do wykonywania działalności stanowiącej przedmiot zamówienia Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wraz z ofertą złoży oświadczenie posiadania uprawnienia do wykonywania działalności stanowiącej przedmiot zamówienia (załącznik nr 2).
1.2 Posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie do wykonania zamówienia Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że wykonał w sposób należyty w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie, prac remontowo-budowlanych w obiekcie zabytkowym (tj. podlegających ustawowemu nadzorowi właściwego urzędu konserwatorskiego) w zakresie napraw lub wykonania pokryć dachowych i konstrukcji dachowych, o wartości min. 250.000, – zł. brutto – w tym, co najmniej dwie roboty w realizacji renowacji pokryć dachowych w budynkach wpisanych do rejestru zabytków
1.3 Dysponują potencjałem technicznym niezbędnym do wykonania przedmiotu zamówienia Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wraz z ofertą złoży oświadczenie dysponowania potencjałem technicznym niezbędnym do wykonania zamówienia (załącznik nr 2 do SIWZ)
1.4 Dysponują osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca dysponuje, co najmniej jedną osobą kadry technicznej do wykonywania funkcji kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane do wykonywania robót budowlanych na obiektach zabytkowych, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Kultury z dn. 09.06.2004 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, restauratorskich, badań konserwatorskich i archeologicznych, a także innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych i poszukiwań ukrytych lub porzuconych zabytków ruchomych (Dz. U. z 2004, nr 150, poz. 1579)
1.5 Znajdują się sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wraz z ofertą złoży oświadczenie, że znajduję się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zadania.

(załącznik nr 2)

 

  1. Ocena spełniania warunków w postępowaniu dokonana zostanie zgodnie z formułą „spełnia” – „ nie spełnia”, na podstawie oświadczeń i dokumentów złożonych przez Wykonawcę zgodnie z niniejszą SIWZ. z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż warunki te wykonawca spełnił. Nie spełnienie chociażby jednego z powyższych warunków skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postepowania, a ofertę uzna się za odrzuconą.
  2. Oświadczenia i dokumenty, jakie maja dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełnienia udziału w postepowaniu i nie podleganiu wykluczeniu z postepowania.

3.1 w celu potwierdzenia spełnienia przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu określonych w pkt 3SIWZ, należy złożyć następujące dokumenty i oświadczenia.

3.2 oświadczenia wykonawcy, że spełnia warunki o udzielenie zamówienia określone w art. 22 ust. 1 ( załącznik nr 2 do SIWZ)

Wykaz robót budowlanych w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania robót oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone (opinie, referencje listy polecające) – załącznik nr 4 do SIWZ;

Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę, jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – załącznik nr 5 do SIWZ;

Opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia o wartości 700.000,00 złotych.

  1. W celu wykazania, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust 1 i 2 ustawy należy złożyć następujące dokumenty:

4.1 Oświadczenie Wykonawcy o braku podstaw do wykluczenia z postępowania w okolicznościach, o których mowa w art.24 ust. 1 ustawy (załącznik nr 3 do SIWZ);

4.2 Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy;

4.3 Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłaceniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

4.4 Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

  1. Z załączonych oświadczeń i dokumentów musi wynikać jednoznacznie, że Wykonawca spełnia wszystkie warunki udziału w postępowaniu określone w pkt. VII SIWZ oraz nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy.

5.1      Jeżeli Wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest złożyć dokumenty i oświadczenia wymienione w pkt. 2.1 – 2.4 dotyczące tych podmiotów.

Wykonawcy, którzy w terminie nie złożyli oświadczeń lub dokumentów potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu albo złożyli oświadczenia i dokumenty zawierające błędy, zostaną wezwani do ich złożenia w wyznaczonym terminie, chyba że mimo ich złożenia oferta Wykonawcy podlegać będzie odrzuceniu albo konieczne będzie unieważnienie postępowania. Złożone na wezwanie Zamawiającego oświadczenia i dokumenty powinny potwierdzać spełnienie przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu nie później niż w dniu, w którym upłynął termin składania ofert.

Dokumenty należy złożyć w formie oryginału lub kopii poświadczonej przez Wykonawcę „za zgodność z oryginałem”.

Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt. 2.2 – 2.4 składa:     7.1 Dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

– nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert,

– nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert,

– nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.

5.2 Zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy – wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert – albo oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się takiego zaświadczenia

  1. Dokumenty sporządzone w języku obcym należy złożyć z tłumaczeniem na język polski.
  2. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami

7.1      Wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują pisemnie. Zamawiający dopuszcza porozumiewanie się faksem lub drogą elektroniczną.

Każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt otrzymania oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz innych informacji przekazanych za pomocą faksu lub drogą elektroniczną.

Dokumenty lub informacje przekazywane Zamawiającemu w formie pisemnej należy kierować na adres: Galeria Sztuki Wozownia, ul. Rabiańska 20, 87-100 Toruń, przekazywane faksem na nr 56/6210929, przekazywane drogą elektroniczną na adres poczty elektronicznej: nscigala@gazeta.pl

Wykonawca może zwracać się do Zamawiającego o wyjaśnienia dotyczące wszelkich wątpliwości związanych z treścią SIWZ, sposobem przygotowania i złożenia oferty, kierując swoje zapytania na piśmie pod adres Zamawiającego wskazany w pkt. I SIWZ. Zapytania mogą być składane faksem na nr 56/6210929 lub adres e-mail: nscisgala@gazeta.pl, pod warunkiem niezwłocznego potwierdzenia treści zapytania na piśmie.

Zamawiający niezwłocznie udzieli odpowiedzi wszystkim Wykonawcom, którzy pobrali SIWZ pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści SIWZ wpłynął do Zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert oraz zamieści wyjaśnienie na stronie internetowej bez ujawniania źródła zapytania.

O każdej ewentualnej zmianie SIWZ Zamawiający powiadomi niezwłocznie każdego z wykonawców, którym doręczono SIWZ oraz zamieści zmienioną specyfikację na swojej stronie internetowej. W przypadku, gdy zmiana powodować będzie konieczność modyfikacji oferty, Zamawiający przedłuży termin składania ofert z uwzględnieniem czasu niezbędnego do wprowadzenia tych zmian w ofertach.

Wszelkie zmiany, jak również pytania Wykonawców wraz z wyjaśnieniami stają się integralną częścią SIWZ i będą wiążące przy składaniu ofert.

Zamawiający nie przewiduje zorganizowania zebrania z Wykonawcami.

  1. Osoby uprawnione do porozumiewania się z Wykonawcami

Osobami uprawnionymi ze strony Zamawiającego do kontaktowania się z Wykonawcami są:

  1. Norbert Ścigała, e-mail. nscigala@gazeta.pl od poniedziałku do piątku od 7: 30 do 15:30
  2.    Wymagania dotyczące wadium:

9.1 Zamawiający nie żąda wniesienia wadium.

 

  1. Termin związania ofertą

Wykonawca pozostaje związany z ofertą przez okres 30 dni, przy czym bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

 

  1.  Opis sposobu przygotowania oferty:

11.1    Wykonawca ma prawo złożyć tylko jedna ofertę.

11.2    Oferta powinna być sporządzona w formie pisemnej, w języku polskim, pismem czytelnym z wykorzystaniem formularza ofertowego stanowiącego załącznik nr 1 do SIWZ. Oferta oraz wszystkie wymagane druki, formularze, oświadczenia, opracowane zestawienia i wykazy składane wraz z ofertą wymagają podpisu osób uprawnionych do reprezentowania firmy w obrocie gospodarczym, zgodnie z aktem rejestracyjnym oraz przepisami prawa.

Dokumenty mogą być przedstawione w formie oryginałów albo kopii poświadczonych za zgodność z oryginałem przez upoważnionych przedstawicieli wykonawcy. Poświadczenie za zgodność z oryginałem winno być sporządzone w sposób umożliwiający identyfikację podpisu (np. wraz z imienną pieczątką osoby poświadczającej kopię dokumentu za zgodność z oryginałem). W przypadku poświadczenia za zgodność z oryginałem kopii dokumentów przez osoby niewymienione w dokumencie rejestracyjnym (ewidencyjnym) wykonawcy należy do oferty dołączyć stosowne pełnomocnictwo. Pełnomocnictwo powinno być przedstawione w formie oryginału, poświadczonej notarialnie za zgodność z oryginałem kopii lub poświadczone przez wykonawcę.

Każda zapisana strona oferty musi być ponumerowana kolejnymi numerami, a całość zszyta lub spięta w sposób trwały. Wszelkie poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być parafowane własnoręcznie przez osobę (osoby) podpisujące ofertę.

Oferta powinna zawierać oświadczenie składającego ofertę wskazujące jakie części zamówienia powierzone zostaną podwykonawcom.

Ofertę na załączonym formularzu do niniejszej SIWZ (załącznik nr 1) wraz z wymaganymi załącznikami, złożyć w zamkniętej nieprzejrzystej kopercie lub opakowaniu.   Na kopercie lub opakowaniu należy umieścić:

  1. nazwę i adres Zamawiającego wskazany w pkt. I SIWZ,
  2. napis „Renowacja konstrukcji dachu Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu” – nie otwierać przed dniem .16-04-2013.r., godz. 10.00
  3. nazwę i adres Wykonawcy.
  4. d. Wykonawca może przed upływem terminu do składania ofert może wprowadzić zmiany do złożonej oferty, bądź ją wycofać zgodnie z art. 84 ust. 1 ustawy pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma powiadomienie o wprowadzeniu zmian, poprawek lub wycofania oferty przed upływem terminu do składania ofert.
  5. Wykonawcy ponoszą wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.
  6. Miejsce i termin składania i otwarcia ofert:

12.1    Oferty należy składać w siedzibie Zamawiającego wskazanej w pkt. I SIWZ, w pok. Nr 103 (sekretariat) do dnia  .15-04-2013.r. do godz. 10.00

12.2    Publiczne otwarcie ofert nastąpi w dniu  16-04-2013r. o godz. 10,00 w siedzibie Zamawiającego wskazanej w pkt. I SIWZ w pokoju 103

Bezpośrednio przed otwarciem ofert podana zostanie kwota, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Podczas otwarcia ofert podane zostaną nazwy oraz adresy Wykonawców, a także informacje dotyczące ceny, terminu wykonania zamówienia, okresu gwarancji i warunków płatności.

Oferty złożone po terminie do składania ofert zostaną niezwłocznie zwrócone Wykonawcom.

 

 

 

  1. Opis sposobu obliczenia ceny:

13.1    Cena podana w ofercie obejmować powinna wszystkie koszty i składniki związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia.

Cena musi być podana w PLN cyfrowo i słownie, z wyodrębnieniem należnego podatku VAT.

Do oferty należy dołączyć kosztorysy ofertowe na remont dachu sporządzone na drukach stanowiących załącznik nr 10 do niniejszej SIWZ.

Wykonawca zobowiązany jest zapoznać się ze stanem rzeczywistym oraz przeprowadzić wizję lokalną, zapoznać się z warunkami terenowymi i uwzględnić je w wycenie przedmiotu zamówienia.

 

Wykonawca może, przed upływem terminu do składania ofert, zmienić lub wycofać ofertę. Wniosek o wycofanie oferty powinien być złożony w formie pisemnej przez osobę uprawnioną przez wykonawcę. Zwrot wycofanej oferty nastąpi po terminie otwarcia ofert. W przypadku zmiany oferty wykonawca składa, w miejsce dotychczasowej, nową ofertę.

14.. Waluty, w jakich będą prowadzone rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą.

Rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą odbywać się będą w polskich złotych.

  1. Kryteria oraz sposób oceny ofert

15.1. Przed dokonaniem oceny Zamawiający podda ofertę badaniu, czy nie podlega odrzuceniu na podstawie art. 89 ustawy.

15.2    Zamawiający będzie oceniał oferty według kryterium:

– cena całkowita brutto – waga 100%.

15.3    Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta z najniższą ceną.

W toku dokonywania badania i oceny ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonej oferty.

 

  1. Informacje o formalnościach, jakie powinny być dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
  2. 1 Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza.

16.2. Niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający zawiadomi Wykonawców, którzy złożyli oferty o dokonanym wyborze, ofertach odrzuconych i Wykonawcach wykluczonych z postępowania. Informacja o wyborze oferty zostanie również zamieszczona na stronie internetowej Zamawiającego oraz w miejscu publicznie dostępnym w jego siedzibie.

16.3. Przed zawarciem umowy Wykonawca zobowiązany jest:

  1. okazać decyzje o nadaniu uprawnień budowlanych i aktualnej przynależności do Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa dotyczące osoby wskazanej w wykazie, o którym mowa w pkt. VIII.1.3.,
  2. b. Wykonawca będący osobą fizyczną jest zobowiązany złożyć Zamawiającemu aktualne zaświadczenie z ewidencji działalności gospodarczej, wnieść zabezpieczenie zgodnie z pkt. XIX SIWZ.
  3. c. Zamawiający wymaga od Wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana, jako najkorzystniejsza, aby zawarł z nim umowę w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych szczegółowo we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 7 do SIWZ.

Jeżeli w postępowaniu zostanie złożona więcej niż jedna oferta, umowa w sprawie zamówienia publicznego zostanie zawarta po upływie 5 dni od dnia przesłania zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty faksem lub drogą elektroniczną albo 10 dni od dnia przesłania zawiadomienia w inny sposób.

Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, Zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert bez przeprowadzania ich ponownego badania i oceny, chyba że zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania, o których mowa w art. 93 ust 1 ustawy.

Jeżeli oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie została wybrana, Zamawiający będzie żądał przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.

  1. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy

17.1.. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 % ceny całkowitej podanej w ofercie.

17.2 Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.

17.3 Zabezpieczenie należytego wykonania umowy można wnieść w jednej lub kilku następujących formach:

A -. pieniądzu na rachunek bankowy Zamawiającego w Bank Millenium   97116022020000000060900993

B – poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym;

C – gwarancjach bankowych;

D – gwarancjach ubezpieczeniowych;

E – Poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości ( Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275, z 2008r. Nr 116, poz. 730 i 732 i Nr 227, poz. 1505 oraz z 2010r. Nr 96, poz.620).

17.4 Zabezpieczenie wnoszone w formie niepieniężnej należy złożyć w sekretariacie Zamawiającego, w godz. 8.00 – 14.00 od poniedziałku do piątku.

17.5 Zamawiający zwraca 70 % zabezpieczenia w terminie 30 dni od dnia wykonania i uznania przez Zamawiającego za należycie wykonane. Pozostałe 30 % – jako kwotę przeznaczoną na zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi za wady, Zamawiający zwróci nie później niż 15 dni po upływie okresu rękojmi.

 

  1. Umowa ramowa

Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

  1. Zamówienia uzupełniające

Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust.1 pkt. 6 ustawy.

 

  1. Aukcja elektroniczna

W postępowaniu nie jest przewidziany wybór najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.

 

21.. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących

Wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia:

A –       Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcy, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy.

B –       Wykonawca może wnieść odwołanie od:

           opisu sposobu dokonywania oceny spełnienia warunków udziału w

postępowaniu,

           wykluczenia odwołującego z postępowania o udzielenie zamówienia, odrzucenia oferty odwołującego.

           Odwołanie powinno wskazywać czynności lub zaniechania czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienia odwołania.

Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.

Odwołujący przesyła kopie odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia faksem lub drogą elektroniczną.

Odwołanie wnosi się w terminie 5 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli zostały przesłane faksem lub drogą elektroniczną, albo w terminie 10 dni, jeżeli zostały przesłane w inny sposób.

Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a także wobec postanowień SIWZ, wnosi się w terminie 5 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych lub zamieszczenia SIWZ na stronie internetowej.

Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt. 6 i 7 wnosi się w terminie 5 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.

Jeżeli Zamawiający mimo takiego obowiązku nie przesłał Wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:

C       15 dni od dnia zamieszczenia w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenia o udzieleniu zamówienia;

D – 1 miesiąca od zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie zamieścił w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.

  1. Odwołanie podlega rozpoznaniu, jeżeli nie zawiera braków formalnych oraz uiszczono wpis.
  2. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej przysługuje skarga do sądu, którą wnosi się za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi.

 

  1. Postanowienia końcowe

24.1    Protokół wraz załącznikami jest jawny.

24.2    Udostępnienie dokumentacji zainteresowanym odbywać się będzie wg poniższych zasad:

24.3    Zamawiający udostępnia wskazane dokumenty po złożeniu pisemnego wniosku,

Zamawiający wyznaczy termin, miejsce oraz zakres udostępnianych dokumentów,

Zamawiający wyznaczy członka komisji, w którego obecności udostępnione zostaną dokumenty,

Zamawiający umożliwi kopiowanie dokumentów,

 

udostępnianie może mieć miejsce w siedzibie Zamawiającego w czasie godzin urzędowania.

 

 

Załączniki do SIWZ:

1.Formularz ofertowy – zał. nr 1

  1. Oświadczenie udziału w postępowaniu – zał. nr 2
  2. Oświadczenie dot. art.24 ustawy – zał. nr 3

4.Wykaz wykonanych robót –zał. nr 4

  1. Wykaz osób, które będą wykonywać zamówienie – zał. nr 5

6.Karta gwarancyjna – zał. nr 6

7.Projekt umowy – zał. nr 7

  1. Dokumentacja projektowa 2 egz. – zał. nr 8
  2. Szczegółowej specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, oraz przedmiar robót -2 egz. – zał. nr

10.Kosztorys ofertowy 2 egz. – zał. nr 10

Toruń, dnia 5 marca 2013 r.

 

Sporządzili: Norbert Ścigała                                                                       Zatwierdził: Anna Jackowska

 


Zał. Nr. 1do SIWZ
FORMULARZ OFERTOWY

 

Renowacja konstrukcji dachu Galerii Sztuki „Wozownia” w Toruniu.

Kod CPV:

45.26.00.00-7 (roboty w zakresie wykonania pokryć dachowych i konstrukcji)

45.26.13.20-3 (wymiana obróbek blacharskich)


Dane dotyczące wykonawcy

Nazwa………………………………………………………………………………………………………
Siedziba……………………………………………………………………………………………………
Nr telefonu/faks…………………………………………………………………………………………

e-mail………………………………………………………………………………………………………
nr NIP………………………………………………………………………………………………………
nr REGON………………………………………………………………………………………………..

Dane dotyczące zamawiającego
Galeria Sztuki Wozownia

  1. Rabiańska 20

87-100 Toruń
Zobowiązania wykonawcy:
Zobowiązujemy się wykonać przedmiot zamówienia:
. Renowacja konstrukcji dachu Galerii Sztuki „Wozownia” w Toruniu.

                               Kod CPV:

 

45.26.00.00-7 (roboty w zakresie wykonania pokryć dachowych i konstrukcji)

45.26.13.20-3 (wymiana obróbek blacharskich)

 
cena netto……………………………………………………………………………………………..zł
(słownie: ………………………………………………………………………………………………..)
podatek VAT………………………………………………………………………………………….zł
cena brutto…………………………………………………………………………………………….zł
(słownie: …………………………………………………………………………………………………)
zgodnie z załączonym kosztorysem ofertowym.

 

Oświadczamy, że:

  • Roboty budowlane stanowiące przedmiot zamówienia zrealizujemy w terminie 90dni od dnia podpisania umowy.
  • Na całość wykonanych robót udzielamy zamawiającemu gwarancji na okres 36 miesięcy licząc od daty odbioru końcowego.
  • Akceptujemy warunki płatności określone w projekcie umowy załączonym do SIWZ tj. 30-dniowy termin zapłaty od daty złożenia faktury.
  • Oświadczamy, że zapoznaliśmy się z treścią SIWZ i w pełni akceptujemy postanowienia w niej zawarte.
  • Gwarantujemy wykonanie całości niniejszego zamówienia zgodnie z SIWZ.
  • Oświadczamy, że zapoznaliśmy z dokumentacją projektową, szczegółową specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, przedmiarem robót, miejscem wykonania robót, nie wnosimy uwag i przyjmujemy przedmiot zamówienia do realizacji.
  • Jesteśmy związani ofertą przez okres 30 dni od upływu terminu składania ofert.
  • Zobowiązujemy się, w przypadku wyboru naszej oferty do zawarcia umowy na warunkach określonych w załączonym do SIWZ projekcie umowy oraz miejscu i terminie wskazanym przez Zamawiającego.
  • Zobowiązujemy się do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5%. w formie …………………………………………………………….. .
  • Roboty objęte zamówieniem zamierzamy wykonać sami. *
  • Następujące części zamówienia zamierzamy zlecić podwykonawcom: *

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

/ zakres robót powierzonym podwykonawcom /

Oferta została złożona na …….. stronach, kolejno ponumerowanych od nr …. do nr….. ( wraz z załącznikami).
Na potwierdzenie spełnienia wymagań do oferty załączamy:
1. …………………………………………………………………………

  1. …………………………………………………………………………
  2. …………………………………………………………………………
  3. …………………………………………………………………………
  4. …………………………………………………………………………
  5. …………………………………………………………………………
  6. …………………………………………………………………………
  7. …………………………………………………………………………
  8. ………………………………………………………………………….

10…………………………………………………………………………………………………

Zastrzeżenie wykonawcy
Niżej wymienione dokumenty składające się na ofertę stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa i nie mogą być ogólnie udostępnione:
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
……………………………………………                     ………………………………………………………………..
miejscowość, data                                                           (imię i nazwisko)
podpis uprawnionego przedstawiciela wykonawcy

 

 

 

 

* niepotrzebne skreślić

OŚWIADCZENIE WYKONAWCY

O SPEŁNIENIU WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU

Dane dotyczące wykonawcy

Nazwa……………………………………………………………………………………………………..

Adres………………………………………………………………………………………………………

 

 

Przystępując do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na:

Renowacja konstrukcji dachu galeria Sztuki „Wozownia” w Toruniu.

oświadczam, że zgodnie z art. 22 ust 1 ustawy dnia 29 stycznia 2004 r. (Dz.U. z 2010 r. Nr 113 poz. 759 z późn. zm):

 

  1. Posiadam uprawnienia do wykonywania określonej działalności objętej przedmiotem zamówienia;
  2. Posiadam wiedzę i doświadczenie;
  3. Dysponuję odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
  4. Znajduję się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zadania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

…………………………………………………….                                                         ……………………………………………………………….

/miejscowość, data/                                                                                                  / podpis wykonawcy /

 

Zał nr 3 do SIWZ

 

OŚWIADCZENIE WYKONAWCY

O BRAKU PODSTAW DO WYKLUCZENIA Z PSTĘPOWANIA W OKLOICZNOŚCIACH, O KTÓRYCH MOWA W ART. 24 UST. 1 USTAWY PRAWO ZAMÓWIEN PUBLICZNYCH
Dane dotyczące wykonawcy

Nazwa……………………………………………………………………………………………………..

Adres………………………………………………………………………………………………………

Przystępując do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na Renowacja konstrukcji dachu Galerii Sztuki „Wozownia” w Toruniu.

 

oświadczam, że nie podlegam wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ust 1 ustawy dnia 29 stycznia 2004 r. (Dz.U. z 2010 r. Nr 113 poz. 759 z późn. zm.) Prawo zamówień publicznych, zgodnie, z którym z ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego wyklucza się:

 

  • wykonawców, którzy wyrządzili szkodę, nie wykonując zamówienia lub wykonując je nienależycie, jeżeli szkoda ta została stwierdzona orzeczeniem sądu, które uprawomocniło się w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania;

1a. wykonawców, z którymi dany zamawiający rozwiązał albo wypowiedział umowę w sprawie zamówienia publicznego albo odstąpił od umowy w sprawie zamówienia publicznego, z powodu okoliczności, za które wykonawca ponosi odpowiedzialność, jeżeli rozwiązanie albo wypowiedzenie umowy albo odstąpienie od niej nastąpiło w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania, a wartość niezrealizowanego zamówienia wyniosła, co najmniej 5% wartości umowy;

  • wykonawców, w stosunku, do których otwarto likwidację lub których upadłość ogłoszono, z wyjątkiem wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego;
  • wykonawców, którzy zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadków gdy uzyskali oni przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
  • osoby fizyczne, które prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
  • spółki jawne, których wspólnika prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
  • spółki partnerskie, których partnera lub członka zarządu prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
  • spółki komandytowe oraz spółki komandytowo-akcyjne, których komplementariusza prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
  • osoby prawne, których urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
  • podmioty zbiorowe, wobec których sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą

 

 

 

 

 

 

…………………………………………………….                                                         ……………………………………………………………….

/miejscowość, data/                                                                                                   / podpis Wykonawcy /

 

 

Dane dotyczące wykonawcy

Nazwa……………………………………………………………………………………………………..

Adres………………………………………………………………………………………………………

WYKAZ ROBÓT WYKONANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ

Wykaz robót wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania

ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, o zakresie porównywalnym z przedmiotem zamówienia.

 

 

 

 

1.

Miejsce wykonania robót
Rodzaj i zakres robót
Wartość zamówienia wykonana przez Wykonawcę
Data rozpoczęcia wykonywania robót
Data zakończenia wykonywania robót
2. Miejsce wykonania robót
Rodzaj i zakres robót
Wartość zamówienia wykonana przez Wykonawcę
Data rozpoczęcia wykonywania robót
Data zakończenia wykonywania robót
3.  

Miejsce wykonania robót

 

Rodzaj i zakres robót

Wartość zamówienia wykonana przez Wykonawcę
Data rozpoczęcia wykonywania robót
Data zakończenia wykonywania robót
4. Miejsce wykonania robót
Rodzaj i zakres robót
Wartość zamówienia wykonana przez Wykonawcę
Data rozpoczęcia wykonywania robót
Data zakończenia wykonywania robót
5.

 

Miejsce wykonania robót
Rodzaj i zakres robót
Wartość zamówienia wykonana przez Wykonawcę
Data rozpoczęcia wykonywania robót
Data zakończenia wykonywania robót

 

 

 

 

 

 

 

…………………………………………………….                                                         ……………………………………………………………….

/miejscowość, data/                                                                                                   / podpis Wykonawcy /

 

 

 

 

*/ Należy załączyć dokumenty potwierdzające, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone (opinie, referencje listy polecające). Jeżeli Wykonawca będzie polegał na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów, powinien załączyć ich pisemne zobowiązanie do udostępnienia mu tych zasobów na okres wykonywania zamówienia./
Dane dotyczące wykonawcy

Nazwa……………………………………………………………………………………………………..

Adres………………………………………………………………………………………………………

 

WYKAZ OSÓB, KTÓRE BĘDĄ UCZESTNICZYĆ W WYKONYWANIU ZAMÓWIENIA, ODPOWIEDZIALNYCH ZA KIEROWANIE ROBOTAMI

 

Nazwisko i imię Posiadane kwalifikacje zawodowe (rodzaj i nr uprawnień) Informacje o podstawie dysponowania* ( np. umowa o pracę wykonawczą itp.)
 

 

 

 

 

 

…………………………………………………….                                                        ……………………………………………………………….

/miejscowość, data/                                                                                                   / podpis Wykonawcy /

 

Jeżeli Wykonawca polegać będzie na osobach zdolnych do wykonywania zamówienia należących do innych podmiotów, zobowiązany jest załączyć pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia

 

 

Zał nr 6 do SIWZ

 

KARTA GWARANCYJNA

dla zadania określająca uprawnienia Zamawiającego z tytułu gwarancji, jakości

Do umowy nr ………………………………… z dnia ………………………… r.

 

Przedmiotem gwarancji są roboty budowlane polegające na:

Renowacja konstrukcji dachu Galerii Sztuki „Wozownia” w Toruniu.

Kod CPV:

45.26.00.00-7 (roboty w zakresie wykonania pokryć dachowych i konstrukcji)

45.26.13.20-3 (wymiana obróbek blacharskich)

  • Data odbioru końcowego: ………………………………………………………………………
  • Ogólne warunki gwarancji, jakości:
  • Wykonawca oświadcza, że objęty niniejszą kartą gwarancyjną przedmiot gwarancji został wykonany zgodnie z umową, szczegółową specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, zasadami wiedzy technicznej oraz przepisami techniczno – budowlanymi..
  • Wykonawca zobowiązuje się do nieodpłatnego usunięcia usterek, wad i niedoróbek ujawnionych po odbiorze końcowym.
  • Wykonawca zobowiązuje się do przystąpienia do usuwania wad w terminie 7 dni od daty powiadomienia przez Zamawiającego, a wad szczególnie uciążliwych w terminie jednego dnia.
  • Termin usunięcia wad zostanie pisemnie uzgodniony z Zamawiającym. W przypadku braku takiego uzgodnienia wynosi on 14 dni, a dla wad szczególnie uciążliwych wynosi 3 dni.
  • Usunięcie wad powinno być stwierdzone protokolarnie.
  • Jeżeli wada fizyczna elementu objętego niniejszą gwarancją spowodowała uszkodzenie elementów, dla których okres gwarancji już upłynął lub nie były objęte gwarancją Wykonawca zobowiązuje się do nieodpłatnego usunięcia wad lub naprawy uszkodzonych elementów.
  • W przypadku usunięcia przez Wykonawcę istotnej wady, lub wykonania wadliwej części robót budowlanych na nowo, termin gwarancji biegnie na nowo od chwili wykonania robót budowlanych lub usunięcia wad.
  • W innych przypadkach termin gwarancji ulega przedłużeniu o czas w ciągu którego wskutek wady przedmiotu objętego gwarancją Zamawiający z przedmiotu gwarancji nie mógł korzystać.
  • Nie podlegają uprawnieniom z tytułu gwarancji, jakości wady powstałe na skutek:

a/ siły wyższej,

b/ normalnego zużycia obiektu lub jego części,

c/ szkód wynikłych z winy użytkownika, a w szczególnie użytkowania przedmiotu

gwarancji w sposób niezgodny z zasadami eksploatacji i użytkowania.

3.10.   Ewentualne zmniejszenie zapłaty dla Wykonawcy z tytułu słabej ( niskiej), jakości

robót nie zwalnia Wykonawcy z usunięcia wad ukrytych w okresie gwarancji.

  • Okres gwarancji wynosi 36 miesięcy (zgodnie z ofertą Wykonawcy) licząc od dnia odbioru końcowego robót.
  • W celu umożliwienia kwalifikacji zgłaszanych wad, przyczyn ich powstania i sposobów usunięcia, Zamawiający zobowiązuje się do przechowywania otrzymanej w dniu odbioru dokumentacji powykonawczej i protokołu przekazania przedmiotu gwarancji do użytkowania.
  • Wykonawca jest odpowiedzialny za wszelkie szkody i straty, które spowodował w czasie prac nad usuwaniem wad.
  • Wykonawca, niezależnie od udzielonej gwarancji, jakości ponosi odpowiedzialność z tytułu rękojmi za wady przedmiotu gwarancji.

 

Warunki gwarancji przyjął:

 

ZAMAWIAJĄCY                                                                 WYKONAWCA

 

 

Zał. nr 7 do SIWZ

 

                                                                           – Projekt umowy –

 

 

 

 

UMOWA NR …………………………….

 

zawarta w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień   publicznych   (Dz.U. 2010 nr 113 poz.759 tekst jednolity z późn. zm.) dnia ……………………….. r. w   Toruniu pomiędzy:

Galerią Sztuki „Wozownia” z siedzibą w Toruniu ul.  Rabiańska 20, zwaną dalej „Zamawiającym”, reprezentowanym przez: …………………………………………………………….

 

a

…………………………………………………………………………………………………………………………………….

z   siedzibą   w

…………………………………………………………………………………………………………………………………….

NIP ……………………………………………….     REGON           …………………………………………………

zwanym   dalej   „Wykonawcą” ,   reprezentowanym   przez:

………………………………………………………………………………………………………………………………….

 

 

  • 1

Zgodnie z wynikiem przetargu nieograniczonego Zamawiający zleca, a Wykonawca przyjmuje do wykonania zadanie pn. „Renowacja konstrukcji dachu w Galerii sztuki Wozownia w Toruniu”.

  • Zakres rzeczowo – finansowy przedmiotu umowy określają dokumentacje projektowe, szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, przedmiary robót oraz opracowane na podstawie tych dokumentów kosztorysy ofertowe, stanowiące załącznik Nr 1 do niniejszej umowy i będący integralną częścią umowy.
  • Wykonawca oświadcza, że w celu prawidłowej oceny zakresu prac niezbędnych do realizacji przedmiotu umowy przeprowadził wizję lokalną miejsca robót, sprawdził dokumentację techniczną i nie wnosi do niej zastrzeżeń i uwag.

 

  • 2

Zamawiający zobowiązuje się przekazać Wykonawcy teren robót w ciągu 5 dni od dnia zawarcia umowy.

 

  • 3
  1. Termin rozpoczęcia robót nastąpi: …………………………………………………………………………….. .
  2. Termin zakończenia robót ustala się na 90 dni od dnia podpisania umowy.

  3. Terminy wykonania robót objętych niniejszą umową ulegną zmianie w przypadku zlecenia robót dodatkowych lub uzupełniających, jeżeli czas ich realizacji lub zakres uniemożliwiają dotrzymanie pierwotnego terminu umownego.

 

  • 4
  1. Zamawiający przekaże protokolarnie Wykonawcy teren budowy oraz dziennik budowy.
  2. Wykonawca zapewni właściwą organizację i koordynację robót, poprzez zabezpieczenie nadzoru wykonawczego.
  3. Od chwili rozpoczęcia robót, aż do terminu ustalonego w ostatecznym protokole Wykonawca zapewnia dozór i ponosi całkowitą odpowiedzialność za obiekty i roboty.
  4. Z dniem przejęcia placu budowy Wykonawca zobowiązany jest do umieszczenia w miejscu widocznym tablicy informacyjnej oraz ogłoszenia o bezpieczeństwie i ochronie zdrowia.
  5. Wykonawca we własnym zakresie i na własny koszt wykona niezbędne urządzenie placu budowy.
  6. Wykonawca zobowiązuje się zapewnić na terenie budowy w granicach przekazanych przez Zamawiającego należyty ład, porządek i przestrzeganie przepisów bhp i przeciwpożarowych.
  7. W czasie wykonywania robót Wykonawca będzie utrzymywał teren budowy w stanie wolnym od przeszkód komunikacyjnych oraz będzie usuwał i składował wszelkie urządzenia pomocnicze i zbędne materiały, odpady i śmieci oraz niepotrzebne urządzenia prowizoryczne.
  8. Po zakończeniu robót Wykonawca zobowiązany jest uporządkować teren, na którym prowadzone były roboty i przekazać obiekt Zamawiającemu w terminie 14 dni od dnia podpisania końcowego odbioru robót.

 

 

  • 5
  1. Nadzór nad robotami objętymi umową ze strony Zamawiającego pełnić będzie:

Inspektor Nadzoru: …………………………………………………………………………………………………. .

Inspektor nadzoru działa w granicach umocowania określonego przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. Nr 243, poz. 1623 z 2010 r. – tekst jednolity wraz z późn. zm.).

  1. Inspektor nadzoru jest przedstawicielem Zamawiającego i jest upoważniony do wydawania

poleceń związanych z zapewnieniem prawidłowego oraz zgodnego z umową i       opracowaniem technicznym wykonania przedmiotu umowy.

  1. Nadzór autorski pełnić będzie:

………………………………………………………………………………………………………………………………. .

  1. Wykonawca ustanawia kierownika budowy w osobie:

…………………………………………………………………………. Upr. Budowlane nr ……………………… .

  1. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia Zamawiającemu oraz osobom upoważnionym dostępu na teren obiektu oraz do wszystkich miejsc, gdzie są wykonywane roboty lub gdzie przewiduje się ich wykonanie, a są związane z realizacją przedmiotu umowy.
  2. Wykonawca zobowiązany jest do informowania Inspektora nadzoru o terminie zakończenia robót zanikających lub ulegających zakryciu.

 

  • 6
  1. Wykonawca zobowiązuje się do ubezpieczenia budowy i robót z tytułu szkód, które mogą zaistnieć w okresie od rozpoczęcia robót do przekazania przedmiotu umowy Zamawiającemu, w związku z określonymi zdarzeniami losowymi – od ryzyk budowlanych oraz od odpowiedzialności cywilnej.
  2. Wykonawca obowiązany jest okazać Zamawiającemu na jego żądanie właściwe polisy.
  3. W przypadku niedopełnienia przez Wykonawcę obowiązku ubezpieczenia, Zamawiający dokona ubezpieczenia budowy na koszt Wykonawcy.

 

 

  • 7
  1. Przedmiot zamówienia obejmuje wszelkie prace niezbędne z punktu widzenia sztuki

budowlanej i obowiązujących przepisów do zrealizowania zadania określonego w dokumentacji projektowej.

  1. Ponad prace bezpośrednio wynikające z dokumentacji projektowej przedmiot zamówienia

obejmuje również wszystko to, co z technicznego punktu widzenia jest i okaże się niezbędne do zrealizowania przedmiotu umowy opisanego w dokumentacji projektowej.

  1. Wykonawca zobowiązuje się do terminowego wykonania przedmiotu umowy zgodnie z

obowiązującymi przepisami, normami i zasadami wiedzy technicznej oraz należytą

starannością, bezpieczeństwem i dobrą, jakością oraz zgodnie z dokumentacją projektową. W przypadku wykonywania robót niezgodnie z powyższym, Wykonawca ma obowiązek

wstrzymać ich wykonanie na pisemne polecenie Zamawiającego.

  1. Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot umowy z materiałów własnych zgodnych z dokumentacją projektową oraz swoją ofertą.
  2. Materiały, o których mowa w ust. 4 powinny odpowiadać, co, do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie określonym w art. 10 ustawy – Prawo budowlane wymaganiom specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz dokumentacji projektowej.
  3. Na materiały Wykonawca obowiązany jest posiadać certyfikat na znak bezpieczeństwa, deklarację zgodności lub certyfikat zgodności z Polską Normą lub aprobatą techniczną.
  4. W przypadku stwierdzenia użycia niewłaściwego materiału lub technologii Zamawiający zażąda przeprowadzenia badań na koszt Wykonawcy.

 

 

  • 8
  • Do zawarcia umowy Wykonawcy z podwykonawcą wymagana jest każdorazowo zgoda Zamawiającego wyrażona na piśmie.
  • Umowa z podwykonawcą powinna określać zakres robót powierzonych podwykonawcy, kwotę wynagrodzenia za roboty (kwota ta nie może być wyższa niż wartość zakresu robót wynikająca z oferty Wykonawcy), termin wykonania robót powierzonych podwykonawcy, numer rachunku bankowego podwykonawcy i termin płatności.
  • Wykonawca ponosi pełna odpowiedzialność, za jakość i terminowość robót wykonywanych przez podwykonawców

 

  • 9
  1. Wynagrodzenie Wykonawcy za wykonanie przedmiotu umowy ustala się w kwocie:

netto: …………………………….., zł słownie: ……………………………. złotych,

VAT: ……………………………… zł, słownie: ….…………………………. złotych,

brutto: …………………………….. zł, słownie: .…………………………… złotych

Wynagrodzenie wynika z oferty Wykonawcy, jest ono stałe i nie podlega waloryzacji wzrostu cen robót budowlano-montażowych w okresie realizacji umowy.

  1. W przypadku ustawowej zmiany stawki VAT w trakcie realizacji niniejszej umowy, podatek VAT będzie naliczany w wartościach wynikających z przepisów obowiązujących w dniu wystawienia faktury.
  2. Ustalone wynagrodzenie obejmuje kompleksową realizację zadania określonego w § 1 niniejszej umowy i jest niezmienne.
  3. W cenie tej uwzględniono wszystkie koszty wymaganych:
  • prób, sprawdzeń, badań, pomiarów, uzgodnień, odbiorów, itp.
  • opracowanie dokumentacji powykonawczej,
  • oraz innych prac niezbędnych do prawidłowego wykonania zadania określonego w § 1 niniejszej umowy.
  1. Zamawiający jest uprawniony do zatrzymania odpowiedniej części wynagrodzenia Wykonawcy na zabezpieczenie ewentualnych roszczeń podwykonawcy.

 

  • 10

Jeżeli w toku realizacji umowy wystąpi konieczność wykonania robót dodatkowych lub uzupełniających, potwierdzonych protokołem konieczności, których zakres nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia, to Wykonawca zobowiązany jest wykonać te roboty na dodatkowe zamówienia Zamawiającego udzielone z wolnej ręki przy zachowaniu tych samych norm, parametrów, standardów i nośników cenotwórczych jak w przypadku robót podstawowych.

 

  • 11
  • Strony postanawiają, że przedmiotem odbioru końcowego będzie zrealizowany przedmiot umowy w pełnym zakresie rzeczowym.
  • Wykonawca po zakończeniu całości robót objętych umową i przygotowaniu kompletnych dokumentów wymaganych przepisami Prawa Budowlanego, w szczególności: certyfikaty, atesty na wbudowane materiały, prefabrykaty i urządzenia, wyposażenie, karty gwarancyjne, zgłosi stosownym pismem Zamawiającemu gotowość do odbioru.
  • Odbiór końcowy przedmiotu umowy nastąpi w ciągu 14 dni od daty pisemnego zawiadomienia przez Wykonawcę Zamawiającego o osiągnięciu gotowości do odbioru – termin wyznaczy Zamawiający.
  • Wykonawca przedłoży Zamawiającemu w dniu przystąpienia do odbioru komplet dokumentów wymaganych przepisami Prawa Budowlanego.
  • Z czynności odbioru będzie sporządzony protokół zawierający wszelkie ustalenia dokonane w toku odbioru, jak też terminy wyznaczone na usunięcie stwierdzonych przy odbiorze wad.
  • Za datę końcowego odbioru uważać się będzie datę sporządzenia i podpisania protokołu końcowego bezusterkowego odbioru robót.
  • Od daty odbioru końcowego rozpoczyna się okres gwarancji na kompleksowo zrealizowane w ramach niniejszej umowy roboty oraz elementy zadania wykonane przez Wykonawcę i podwykonawców.

 

  • 12
  • Rozliczenie za wykonane roboty odbędzie się fakturą końcową wystawioną po zakończeniu i odbiorze całości robót.
  • Podstawę do wystawienia faktury stanowi protokół końcowego bezusterkowego odbioru robót, podpisany przez umocowanych przedstawicieli Zamawiającego i Wykonawcy oraz oświadczenie, o którym mowa w ust. 3.
  • Załącznikiem do faktury będzie oświadczenie Wykonawcy oraz podwykonawców o tym, że wszelkie wzajemne zobowiązania finansowe związane z wykonanymi robotami dotyczącymi przedmiotu zamówienia zostały uregulowane.

 

  • 13
  • Ustala się 30-dniowy termin zapłaty za wykonany przedmiot zamówienia od daty otrzymania faktury przez Zamawiającego.
  1. Zapłata należności za wykonane prace nastąpi przelewem na konto Wykonawcy w Banku:

……………………………………………………………………………………………………………………………….

Wynagrodzenie może zostać pomniejszone o wartość wynagrodzenia należnego podwykonawcom ustalonego w wysokości wynikającej z umowy, o której mowa w § 8 ust. 2 niniejszej umowy. Zapłata wynagrodzenia w pełnej wysokości nastąpi w przypadku wskazania przez Wykonawcę uregulowania swoich zobowiązań wobec podwykonawcy.

 

  • 14

Strony dopuszczają redukcję zadań do wykonania. W takim przypadku Wykonawca otrzyma

odpowiednio niższe wynagrodzenie obliczone w oparciu o stawki jednostkowe wymienione w

ofercie Wykonawcy z uwzględnieniem ilości rzeczywiście wykonanych prac, na podstawie przedłożonego kosztorysu powykonawczego.

  • 15

Wykonawca przyjmuje na siebie następujące obowiązki szczegółowe:

  1. pełnienia funkcji koordynacyjnych w stosunku do robót realizowanych przez podwykonawców,
  2. informowania Zamawiającego o konieczności wykonania robót dodatkowych w terminie 2 dni od daty stwierdzenia konieczności ich wykonania,
  3. informowania Zamawiającego na 3 dni przed terminem zakrycia robót ulegających zakryciu. Jeżeli Wykonawca nie poinformował o tych faktach Zamawiającego, zobowiązany jest odkryć roboty lub wykonać otwory niezbędne do zbadania robót,       a następnie przywrócić roboty do stanu poprzedniego na własny koszt,
  4. w przypadku zniszczenia lub uszkodzenia robót, ich części, bądź urządzeń z winy Wykonawcy w toku realizacji – naprawienia ich i doprowadzenia do stanu poprzedniego,
  5. utrzymywania terenu robót w stanie wolnym od przeszkód komunikacyjnych, usuwanie urządzeń pomocniczych, zbędnych materiałów, odpadów i śmieci,
  6. wywożenia odpadów i śmieci na wysypisko odpadów na własny koszt.

 

  • 16
  • Wykonawca wniósł zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 5 % wynagrodzenia brutto, o którym mowa w § 9 ust. 1 tj. o wartości ………………………. zł. (słownie: ………………………………………………………………………………………………………..) w formie ……………………………………………………………………………………………………………
  • Kwota ta stanowi zabezpieczenie zgodnego z umową wykonania robót oraz służy do pokrycia ewentualnych roszczeń z tytułu rękojmi i gwarancji na wykonane roboty.
  • Strony postanawiają, że :
  • 70 % wniesionego zabezpieczenia stanowi zabezpieczenie zgodnego z umową wykonania robót,
  • 30 % wniesionego zabezpieczenia przeznaczone jest na pokrycie roszczeń z tytułu rękojmi i gwarancji.
  • Jeżeli Wykonawca nie usunie wad w wyznaczonym terminie, Zamawiający po uprzednim zawiadomieniu zleci ich usunięcie osobie trzeciej na koszt Wykonawcy z wniesionego zabezpieczenia.
  • Zabezpieczenie gwarantujące zgodne z umową wykonanie robót zostanie zwolnione w ciągu 30 dni po odbiorze końcowym przedmiotu umowy, zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi i gwarancji zostanie zwolnione w ciągu 15 dni po upływie okresu rękojmi i gwarancji.

 

 

  • 17
  1. Za odstąpienie od umowy z przyczyn, za które ponosi odpowiedzialność Wykonawca, zapłaci on Zamawiającemu karę umowną w wysokości 10 % wynagrodzenia umownego netto.
  2. Za niedotrzymanie terminu końcowego wykonania przedmiotu umowy Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną w wysokości 0,2 % wynagrodzenia umownego netto za każdy dzień opóźnienia, w stosunku do terminu wykonania robót ustalonego w umowie.
  3. Za opóźnienie w usunięciu wad stwierdzonych przy odbiorze lub w okresie rękojmi za wady lub gwarancji jakości, Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną w wysokości 0,2 % wynagrodzenia umownego netto za każdy dzień opóźnienia liczony od dnia wyznaczonego na usunięcie wad.
  4. Z tytułu istnienia wad trwałych w przedmiocie odbioru, wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną w wysokości 5 % wynagrodzenia umownego netto za przedmiot odbioru.
  5. Zamawiający zastrzega sobie prawo potrącenia należnej kary umownej z dowolnej należności Wykonawcy.
  6. Strony mogą dochodzić odszkodowania przewyższającego wysokość zastrzeżonych kar umownych, na zasadach ogólnych.

 

  • 18
  1. Wykonawca na zrealizowany przedmiot umowy udziela 36   miesięcznej gwarancji począwszy od daty odbioru końcowego.
  2. Wykonawca jest odpowiedzialny za wady powstałe w okresie rękojmi na zasadach określonych przepisami Kodeksu Cywilnego.
  3. Terminy przeglądów gwarancyjnych wyznaczać będzie Zamawiający.
  4. Karta gwarancyjna stanowi załącznik nr 2 do niniejszej umowy.

 

  • 19
  1. Zamawiający zobowiązuje się powiadomić Wykonawcę o powstałych wadach przedmiotu

odbioru, natomiast Wykonawca jest zobowiązany do ich usunięcia w terminie wyznaczonym stosownym protokołem.

  1. Żądając usunięcia stwierdzonych wad, Zamawiający wyznaczy Wykonawcy termin technicznie uzasadniony na ich usunięcie. Wykonawca nie może odmówić usunięcia wad bez względu na wysokość związanych z tym kosztów.
  2. W przypadku nie usunięcia przez Wykonawcę zgłoszonej wady w wyznaczonym terminie,

Zamawiający może ją usunąć w zastępstwie Wykonawcy i na jego koszt po uprzednim

pisemnym powiadomieniu Wykonawcy.

 

  • 20
  1. Zamawiającemu przysługuje prawo do odstąpienia od umowy:
  • w razie wystąpienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy; odstąpienie od umowy w tym wypadku może nastąpić w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o powyższych okolicznościach,
  • jeżeli Wykonawca nie rozpoczął robót bez uzasadnionych przyczyn w ciągu 14 dni od ustalonego terminu lub nie przystąpił do kontynuowania przerwanych prac w ciągu 14 dni od pisemnego wezwania Zamawiającego złożonego na piśmie,
  • jeżeli Wykonawca po dwukrotnym pisemnym upomnieniu Zamawiającego nie wykonuje robót zgodnie z umową,
  • jeżeli Wykonawca w terminie 30 dni od daty zakończenia robót nie odda obiektu do użytku.
  1. W przypadkach wymienionych w ust.1 pkt. 1.2. i 1.3. Zamawiający może powierzyć wykonanie prac innemu podmiotowi na koszt Wykonawcy.
  2. Wykonawcy przysługuje prawo odstąpienia od umowy w szczególności, jeżeli Zamawiający zawiadomi Wykonawcę, iż wobec zaistnienia uprzednio nieprzewidzianych okoliczności, nie będzie mógł spełnić swoich zobowiązań wobec Wykonawcy.
  3. Odstąpienie od umowy powinno nastąpić w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
  4. W przypadku odstąpienia od umowy Wykonawcę oraz Zamawiającego obciążają następujące obowiązki szczegółowe:
  • W terminie 14 dni od daty odstąpienia od umowy, Wykonawca przy udziale Zamawiającego sporządzi szczegółowy protokół inwentaryzacji robót w toku wg stanu na dzień odstąpienia,
  • Wykonawca zabezpieczy przerwane roboty w zakresie obustronnie uzgodnionym na   koszt tej strony, która przyczyniła się do odstąpienia od umowy,
  • Wykonawca w terminie 14 dni usunie z terenu budowy urządzenia zaplecza przez niego dostarczone lub wzniesione.

 

  • 21

Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić za zgodą obu stron wyrażoną

na piśmie w formie aneksu pod rygorem nieważności takiej zmiany.

  • 22

Wszystkie ewentualne kwestie sporne powstałe na tle wykonania niniejszej umowy strony

rozstrzygać będą polubownie. W przypadku nie dojścia do porozumienia, spory podlegają rozstrzyganiu przez właściwy Sąd dla siedziby Zamawiającego.

 

  • 23

W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy ustaw: „Prawo Zamówień Publicznych”, „Prawo Budowlane” i „Kodeks Cywilny”.

  • 24

Umowę niniejszą sporządzono w czterech jednobrzmiących egzemplarzach z przeznaczeniem po dwa egzemplarze dla każdej ze Stron.

 

  • 25

Integralną część niniejszej umowy stanowią: Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia oraz oferta Wykonawcy.

 

 

 

            WYKONAWCA                                                           ZAMAWIAJĄCY

 

 

Zał. Nr 9 do SIWZ

     SZCZEGÓLOWA SPECYFIKACJA TECHNICZNA WYKONANIA ROBÓT

         „Renowacja konstrukcji dachu Galerii Sztuki „Wozownia” w Toruniu”.

 

 

– Rozbiórka istniejącego pokrycia z dachówki ceramicznej karpiówki ( w koronkę).  807,08 m 2

– wymiana łacenia dachu, pod pokrycie dachówką, odstępy łat do 16 cm

– pokrycie dachów niedeskowanych dachówką ceramiczną z otworami z przykręceniem wkrętami do łat, ułożenie na krokwiach ekranu zabezpieczającego z folii, 807, 08 m 2

– pokrycie dachów : dachówka karpiówka ceramiczna, naturalna czerwień 807,08 m 2    np. dachówka firmy  Koramic  lub model równoważny. (  wtym dachowka szczytowa – krawędzie dachu i kominy)

–   ułożenie wełny mineralnej o wsp. 0,39 k( 10 cm) lub wdmuchanie granulatu z wełny mineralnej 807,08 m 2

– wzmocnienie krokwi deskami grubości 32 mm, nabicie desek dwustronne 5 m

-różne obróbki z blachy cynkowanej przy szerokości w rozwinięciu ponad 25 cm. 99 m 2

– wykonanie i zawieszenie rur spustowych z blachy cynkowej , rury okrągłe   Ø 15 cm  34 m

– obróbka z blachy cynkowej okienek połaciowych 4 szt.

– pokrycie dachów blacha cynkową, montaż barier śniegowych 56 m.x 2

– montaż stopni i ław kominiarskich 12 m.

– impregnacje deskowania jak i więźby dachowej do granic niezapalności np.-Fobos M-4 – lub równoważnym zabezpieczającym także przed grzybami i owadami szkodnikami drewna

– Naprawa dachu krytego papą z wyłożeniem papy na ścianki pionowe oraz opierzenie przykrywające

– wymiana instalacji odgromowej 1 kpl.

– rusztowanie, zajęcie pasa drogowego, wywóz samochodami skrzyniowymi gruzu.

 

PRZEDMIARROBÓT

 

 

Pracedekarsko-blacharskie(remontdachu)

 

 

 

 

Budowa:

 

Kody CPV:

 

 

 

 

 

Zamawiający:

 

 

 

 

 

  1. Rabiańska20,87-100Toruli

 

45260000-7 – Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji i inne podobne roboty specjalistyczne

 

 

 

 

 

 

GaleriaSztukiWozownia,ul.Rabiańska20,87-100Toruli

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autorzy:

Norbert Ścigała

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zamawiający                                                                           Wykonawca

PRZEDMIAR  ROBÓT


 

 

 

 

 

 

 

Wytworzył: Norbert Ścigała
Data wytworzenia:2015/01/29 11:00
Opublikował:Norbert Ścigała
Data publikacji:01.09.2013 11:00
Ilość wyświetleń:

Rejestr zmian: